Hakan Dalokay

Boran Ekinci Mimarlık

Mimar
Y. Mimar Hakan Dalokay, 1962 yılında Ankara'da doğmuştur.

Mimari proje çalışmalarına öğrencilik yıllarında Vedat Dalokay Mimarlık Atölyesi'nde başlayan Hakan Dalokay, akademik eğitiminin yanı sıra, toplum ve politikaya bakış açılarını da bu usta çırak eğitim sürecinde yapılandırmış; kent ve insan ilişkileri, birey ve toplum ihtiyaçlarını planlama, diğer mühendislik disiplinleri ile ilişkilendirme yeteneklerini geliştirmiştir.

Takip eden yıllarda, mimari tasarım ve şehir planlama fikir yarışmalarında pek çok ödüle layık görülen Hakan Dalokay'ın ulusal ve uluslararası bireysel ekip çalışmaları da vardır.

Hakan Dalokay, mimari tasarım danışmanlığı ve proje kontrolörlüğünü yaptığı yatırım projelerinin işletmeye açılması, değer üretmesi, bu yatırımların yeni işletmeler haline getirilmesi çalışmalarına 2003 yılında son vermiş olup, bugün sadece mimari kavram tasarımı yapmaktadır.

Yaratıcı bir kişiliğin vazgeçilmez dinamizmi ile ulusal ve uluslararası proje yarışmalarına, bireysel veya ekip olarak katılmaktadır. 1.lik Ödülü, Uluslararası Taksim Meydanı ve Kentsel Düzenleme Mimari Proje Yarışması 1987,1.lik Ödülü, Konya Buyuksehir Belediyesi, Olimpiyat Köyü (B.Ekinci ile) 2008, 1.lik Ödülü, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selcuklu Reakreasyon Alanı 2008, 1.lik Ödülü, Türkiye 10.Ulusal Mimarlık Ödülleri, ödüllerinden bazılarıdır.

1987 yılında Şehir ve Bölge Planlama, Yüksek Lisansı'nı Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi'nden alan Hakan Dalokay, mimarlık eğitimini de aynı üniversitede tamamlamıştır.

2009 yerel seçimlerinde Şişli Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçilen Hakan Dalokay, İmar Komisyonu Başkan Vekili olarak Şişli Belediyesi'ndeki görevine devam etmektedir.


Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.