Serhan Süzer

Ekore

Yönetici
H. Serhan Süzer 1999 yılında Montreal, Kanada'da bulunan McGill Üniversitesi'nin finans ve muhasebe dallarından mezun olmuştur. Üniversite yıllarından itibaren Greenpeace üyesi olan H. Serhan Süzer'in değişik konularda yazdığı yazıları http://serhansuzer.com/ adresindeki blogunda yayınlanmaktadır.

H. Serhan Süzer kariyerine başladıktan sonra, 2001 yılından itibaren Ritz-Carlton İstanbul Oteli'nin varlık yönetimi, 2003-2007 yılları arasında Süzer Grubu'nun uluslararası ilişkilerinin yürütülmesi görevlerini üstlenmiştir. 2007 yılında Süzer Grubu'nun Irak'taki Coca Cola fabrikası yatırımında aktif bir rol oynamıştır.
2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Turizm Grubu üyeliği, 2002-2004 yılları arasında İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Türkiye Devlet Planlama Teşkilatı Turizm Komisyonu üyeliği de yapan H. Serhan Süzer, 9. Gelişim Planı'nın (2007-2013)hazırlanmasında çalışmıştır. Kendisi halen Türk Amerika Konseyi üyesidir.

Bunların yanı sıra, Serhan Süzer , 2008 yılında, Kosta Rika'nın Nobel Barış Ödülü sahibi Başkanı Oscar Arias tarafından, Türkiye Fahri Konsolosu olarak atanmıştır.
H. Serhan Süzer 2009-2011 yılları arasında KFC ve Pizza Hut Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve CEO görevlerinde bulunmuş, 2011 yılının Kasım ayında, tüm dikkatini sürdürülebilirlik alanındaki projelere vermek üzere bu görevlerinden ayrılmaya karar vermiştir.
H. Serhan Süzer'in, KFC ve Pizza Hut Türkiye'deki son görevi Türkiye'deki ve KFC ve Pizza Hut markalarının dünyadaki sahibi YUM!'ın, LEED sertifikalı ilk çevre dostu restoranını açmak olmuştur. İstanbul'un Bostancı semtindeki KFC, ABD Yeşil Bina Konseyi "Enerji ve Çevre Tasarımında Liderlik" (LEED) sertifikasına sahip ilk restorandır.

Aralık 2011 yılının Aralık ayında bir CSP (Concentrating Solar Power - Solar Termal) şirketi olan Hitit Solar Enerji şirketine yatırım yapan H. Serhan Süzer, şirkette CEO olarak görev aldı. Bu şirketteki hisselerini Eylül 2013'te satarak şirketten ayrıldı. Nisan 2013'te Eko Yenilenebilir Enerjiler firmasını kurdu. Bir PV ve rüzgar enerjisi EPC (Mühendislik, Tedarik, İnşaat) şirketi olan Eko Yenilenebilir Enerji'yle Türkiye ve Dünya'nın birçok yerinde olabildiğince yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyor.


Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.