Şahin Albayrak

DAI-Labor

Prof. Dr.
Prof. Dr. Şahin Albayrak, Berlin Teknik Üniversitesi'nde İşletme Uygulamaları ve Telekomünikasyon Alanlarında Ajan Teknolojileri (Agent Technologies in Business Applications and Telecommunication - AOT) kürsüsünün sahibi ve başkanıdır. Kendisi aynı zamanda 150 araştırmacı ve destek personelinin çalıştığı Dağıtık Yapay Zeka Laboratuvarı'nın (Distributed Artificial Intelligence Laboratory - DAI-Labor) kurucusudur.

Prof. Albayrak Deutsche Telekom İnovasyon Laboratuvarları'nın (T-Labs) kurucu üyelerinden olup, halen bu kuruluşun Yönlendirme Komitesi'nde görev yapmaktadır. Akıllı Ev çözümlerine odaklanan Ağ Bağlantılı Yaşam Derneği'nin (Connected Living Association) kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Prof. Albayrak, Alman-Türk İleri Bilişim Araştırmaları Merkezi'nin (GT-ARC) de kurucusu ve tepe yöneticisidir. Türkiye ve Almanya'da birçok bakanlık, devlet kuruluşu ve büyük ölçekli şirkete danışmanlık yapan Prof. Albayrak, EICT faaliyetlerinin kurucu ve öncülerindendir.

Prof. Albayrak, yeni nesil telekomünikasyon hizmetleri, uygulamaları ve altyapıları alanlarında araştırma yapmaktadır. Özel ilgi alanları arasında otonom dağıtık işbirlikli sistemler için bilişsel mimariler ve Akıllı Şehirler, Akıllı Şebeke, e-Sağlık ve Siber Güvenlik odaklı çevrimiçi hizmet mühendisliği ve ajan-bazlı modelleme bulunmaktadır.

Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.