Konferans Serisi:"Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor"
7 Ekim 2013, 17:30 - 18:30
Yer: Eyüp Salonu


Tipi: Konferans
Etiket: Mimari Deneyimler
Organizatör: Arkitera Mimarlık Merkezi

ARKIMEET 2013'te "Mimarlar İstanbul'da Buluşuyor" konferans serisinde yer alacak isimlerden biri de Manuelle Gautrand.

1985 yılından itibaren pek çok farklı mimari ofiste proje direktörü olarak çalıştıktan sonra 1991 yılında Paris'te Manuelle Gautrand Architects'i kurdu. Son dönemde yaptığı projeler ile dünyanın önde gelen mimarlık ofislerinden biri olan Manuele Gautrand Architects'te, kültürel yapıların yanı sıra ofis, konut yapıları, ticari yapılar gibi çeşitli bina tasarımları üzerine çalışılmaktadır.

Champs Elysee, Paris'te bulunan, kendisine uluslararası alanda geniş kitleler tarafından takdir sağlayan "C42" Citroen Falgship Showroom, yine Paris'te bulunan ve tarihi bir tiyatro binasını modern bir sanat ve müzik merkezine dönüştürme projesi olan The Gaité Lyrique, the "LaM" - Lille Museum of Modern ve Saint- Etienne'de bulunan "La Cité des Affaires" yapıları Manuelle Gautrand'a dünya çapında bir bilinirlik sağlamıştır.

Manuelle Gautrand'ın çalışmaları Fransa ve diğer ülkelerde pek çok ödüller ve nişanlar kazanmıştır, bunlardan biri 2010 yılında Fransız Kültür Bakanlığı tarafından verilen 'Chevalier de la Légion d'Honneur' nişanıdır.

Manuelle Gautrand düzenli olarak üniversitelerde ve kamusal enstitülerde dersler vermekte, seminer ve panellere katılmaktadır.Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.