Özel Konuşmacı (Naci Koru)
7 Ekim 2013, 10:30 - 11:30
Yer: Eyüp Salonu


Tipi: Konferans
Organizatör: Arkitera Mimarlık Merkezi


Naci Koru

Büyükelçi, Dışişleri Bakan Yardımcısı
Dışişleri Bakanlığı'nın 2011 yılından itibaren yurtdışındaki temsilcilik binalarının, bulundukları ülkelerde kültürel, tarihi ve mimari yansımalarını göz önünde bulundurarak alanında uzman isimler tarafından hazırlanmış nitelikli projeler ile uygulanması kararı ile birçok Türk mimar yurt dışında bu projelerde çalışmaya başladı.

Bu bağlamda Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Müsteşar Naci Koru, temsilcilik binaları ile ilgili stratejilerini ve projeleri ARKIMEET 2013 kapsamında mimarlar ile paylaşacak.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitiiren Naci Koru, 1981 yılında Dışişleri Bakanlığı'nda çalışmaya başladı ve birçok farklı hizmette bulundu. 2002-2007 arasında Şikago Başkonsolosluğu ve 2007-2009 yıllarında Riyad Büyükelçiliği görevlerinde bulunmuştur. Suudi Arabistan, ABD, Almanya, Avusturya, İtalya gibi değişik birçok temsilcilikte de yer aldı.

Çeşitli diplomatik temsilciliklerde hizmetlerde bulunan Koru, 2009 yılında Dışişleri Bakanlığı idari işler müsteşar yardımcılığı görevine getirilmiş ve Mart 2012 itibariyle Dışişleri Bakan yardımcısı olmuştur. Koru, idari işler müsteşar yardımcılığı (MİDY) görevini de üstlenmektedir.
Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.