Nadim Karam

Hapsitus

Mimar
Mimar, heykeltraş ve kentsel tasarımcıdır, şehirler için hayaller yaratır. Atelier Hapsitus ile birlikte farklı disiplinlerde Beyrut'ta çalışan bir şirket kurmuşlardır. Çok çeşitli kentsel tasarımları vardır, bunlar;Beyrut, Kwangju, Kore, Prag, Nothing Hill, Londra, Tokyo ve Nara'dadır. 2006 yılında The Travellers ve the Cty of Melbourne'da görevlendirildi.

Son projelerinden biri olan 'The Clouds' Dubai'den ilham almıştır. Yerden 300 metre yukarıda dururlar,buluta benzeyen,uçan bahçelerdir.

Nadim Karam Tokyo Üniversitesi'nde ve Beyrut Amerikan Üniversitesi'nde ders verdi,2000-2003 yılları arasında Lebanon Notre Dame Üniversitesi Mimarlık Fakültesi dekanlığını yaptı.1997-2000 yılları arasında Beyrut'ta yaptığı kentsel sanat projesi, New York Van Allen Enstitü'sü tarafından sergi ve hatırlatma için dünya çapında ilk beşte seçilmiştir.

Nadim Karam kendi çalışmalarını Liverpool,Kwangju Art ve Venedik Mimarlık Bienalinde sergiledi. İlk sergi yöneticiliğini ise Rotterdam Bienali'nde yaptı. Düzenli olarak dünya çapında üniversitelerde dersler ve uluslararası konferanslar verir. Yaptığı çeşitli projelerde Arap şehirlerindeki mutasyona, gelişen inanç ve kültürel ifade biçimlerine odaklanmıştır.

Booth-Clibborn Editions tarafından, 2000 yılında 'London VOYAGE', 2006 yılında 'Urban Toys', 2007 yılında da 'the Desert and the Arabian Brezee' isimli üç kitabı yayınlamıştır.




 
Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.