Selçuk Avcı

Avcı Mimarlık

Mimar
1961 yılında doğan Avcı, İngiltere Bath Üniversitesinden 1984'de mezun oldu. Architectural Association'da (AA) unit master, London University Bartlett'da kritik, Bath University, Delft TU, Ljubljana Üniversitesi'nde, ve son olarak da Istanbul Bilgi Universitesin'de eko-duyarlı tasarım uzerine dersler verdi. Dünyanın ekolojik tasarım konusunda önde gelen mimari sirketlerinden Feilden Clegg Bradley Design, daha sonra Energy Conscious Design ve ARUP Associates'de edindiği tecrübenin ardından Londra'da AVCIARCHITECTS'i kuran Selçuk Avcı, İngiltere, İtalya, Slovenya, Macaristan, Gana, Çek Cumhuriyeti, Sırbıstan ve Suudi Arabistan'da çeşitli projelere imza attı. AVCIARCHITECTS çalışmalarını Londra, İstanbul, Belgrade, Prague ve Ljubljana ofislerinden yürütüyor.

2006 yılında ortagi Markus Lehto ile, Londra ve İstanbul merkezli sürdürülebilir landmark projeler yaratmayı amaçlayan danışmanlık ve gayrimenkul girisimcilik firması URBANISTA'yı kurdu.

Liderlik ettiği projeler ile hem yerel hem de uluslararası yarışmalarda başarılar kazanan Selçuk Avcı'nın kurucusu olduğu AVCIARCHITECTS ayrıca İngiltere'de the Architecture Foundation tarafından yayınlanan " İngiltere'nin En İyi 50 Genç Mimarlık Ofisi Rehberi"nde yer aldı. İngiltere'de aralarında RIBA Regional Award for Royal Halloway University, International Centre ve Wildfowl and Wetlands Trust'ın Genel Merkezi projesi için Queen's Civic Trust Award'un da bulunduğu bir çok ödül kazandı.

Farklı ölçeklerde birçok proje yürütmekte olan AVCI ARCHITECTS'in son dönem projeleri arasında Londra'da bir konut projesi olan Netherhall Gardens, İstanbul'un hemen sınırında yer alan Bio-city yerleşkesinin içerisindeki bir masterplan, TOKİ'nin ilk sürdürülebilirlik atılımlarından biri olan Kayabaşı bölgesindeki yerleşim projesi, Şölen Çikolataları'nın Bağcılar'daki karma kullanım blokları ve Türkiye'nin rekor puan ile LEED Platinium adayı ilk sürdürülebilir binası olan Ankara'daki Türkiye Müteahhitler Birliği'nin Genel Merkez Binası bulunmakta.


Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.