Engin Ayaz

ATÖLYE İstanbul

Tasarımcı
Engin Ayaz, mühendislik, mimarlık, sürdürülebilirlik ve etkileşim tasarımı konularında deneyimli, disiplinlerarası tasarımcı.

Stanford Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği ve Mimari Tasarım bölümlerinden mezun oldu. NYU Tisch ITP'de yüksek lisans programını tamamladı. Medya sanatları, yeni teknolojiler, kamusal enstalasyonlar ve şehir bilişimi konularında birçok proje geliştirdi. US EPA ve Merage Foundation gibi kurumlardan proje bazlı burslar aldı. Stanford Üniversitesi, California College of Arts ve Copenhagen Institute of Interaction Design programlarında yarı zamanlı ders asistanlığı yaptı. Arup'un uluslararası ofislerinde sürdürülebilirlik ve tasarım konusunda danışman olarak çalıştı.

Projeleri Architizer, Creators Project, ArchDaily, XXI, Atlantic Cities, ve Make Magazine'de yayınlandı; Grey Area Arts Foundation, 319 Scholes, Dumbo Arts Festival gibi mekan ve organizasyonlarda sergilendi.

Şu anda ortağı Kerem Alper ile birlikte, Türkiye'nin ilk büyük ölçekli 'makerspace'i olan ATÖLYE İstanbul projesini hayata geçirmek için çalışıyor. Bu proje dahilinde, yaratıcı sektörden insanlara ortak ofis, prototipleme, alternatif eğitim ve proje geliştirme gibi servisler sunuyor.

www.enginayaz.com

Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.