Naci Koru

Dış İşleri Bakanlığı

Büyükelçi, Dışişleri Bakan Yardımcısı
Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Naci Koru, 3 Temmuz 1958 yılında İzmir'de doğmuştur. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Büyükelçi Koru, 1981 yılında Dışişleri Bakanlığı'na katılmıştır. Bakanlıkta Orta Doğu Genel Müdürlüğü'nde Aday Meslek Memurluğu ve III. Kâtiplik, Konsolosluk Genel Müdürlüğü'nde III. Kâtiplik, Bilgi İşlem Merkezi'nde Başkâtiplik, Uluslararası Ekonomik Sorunlar Dairesi'nde Şube Müdürlüğü, Enformasyon Dairesi'nde Şube Müdürlüğü, Bilgi Sistemleri ve İletişim Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Büyükelçi Koru'nun yurtdışı görevleri arasında ise Cidde Büyükelçiliği II. Kâtipliği, Cidde Başkonsolosluğu Muavin Konsolosluğu, Bregenz Başkonsolosluğu Konsolosluğu, Bonn Büyükelçiliği Müsteşarlığı, Roma Büyükelçiliği Müsteşarlığı, BM Gıda ve Tarım Örgütü nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği Müsteşarlığı bulunmaktadır.

Bakan Yardımcısı Koru, 1997-2000 yıllarında Mainz ve 2002-2007 yıllarında Şikago Başkonsolosluğu görevlerinde bulunduktan sonra 15 Şubat 2007 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Riyad Büyükelçisi olarak atanmış, 2009 yılında ise Dışişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

6 Mart 2012 tarihinde Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak atanan Büyükelçi Koru, Evli ve iki çocuk babasıdır, İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir.

Bu Kişiyle İlgili Etkinlikler
Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.