Neslihan Dostoğlu

İstanbul Kültür Üniversitesi

Prof.Dr.
Prof. Dr. Neslihan DOSTOĞLU orta ve lise öğrenimini Robert Kolej'de tamamladıktan sonra O.D.T.Ü. Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu (Lisans 1978, Yüksek Lisans 1981). 1986'da University of Pennsylvania'da doktora derecesini aldı. Anadolu Üniversitesi'nde yardımcı doçent olarak görev yaptı (1988-1990).

Bursa'da bir süre serbest mimarlık deneyiminden sonra 1994'ten itibaren Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde akademik kariyerine devam etti. 1997 yılında doçent, 2003 yılında profesör ünvanını alan Dostoğlu, Uludağ Üniversitesi'nde dokuz yıl Mimarlık Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca, Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu üyesi ve başkanı oldu (1998-2008).

Halen İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü Bölüm Başkanı olan Neslihan Dostoğlu'nun yurtiçinde ve yurtdışında yayımlanmış 3 kitabi, 3 kitap editörlüğü, 12 kitap bölümü, 53 makalesi, 41 kongre bildirisi ile çeşitli mimari proje yarışmalarında ödülleri bulunmaktadır. Dostoğlu, Bursa'nın Tarihi Alanları'nın UNESCO Dünya Miras Listesi'ne Adaylık sürecinde Alan Başkanı olarak görev yapmaktadır.
Bu Kişiyle İlgili Etkinlikler
Öncü Sponsor

Platin Sponsor
Altın Sponsor
Bilgi Ortakları
İletişim Sponsorları
Destekleyenler
Hizmet Sponsorları
Bu fuar 5174 sayılı kanun gereğince Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) izniyle düzenlenmektedir.