Ödülün Amacı

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilecek olan Yapı Malzemesi Ödülü'nün temel amacı, performansı, üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, standartlara uygunluğu, zamana ve dış çevre koşullarına dayanımı ve çevre etkisi ile fiziksel çevreye değer katan yapı malzemelerinin
üreticilerinin onurlandırılmasıdır.

Ödülün Niteliği

Ödül, mimari projelere önemli katkısı olan ve Türkiye'de satış ağı bulunan ürünlere verilir.Ödüle aday ürünün, seri üretimine son beş yıl içerisinde başlanmış olması gerekmektedir. Ürünün halen üretiminin devam etmesi ve Türkiye'de satış ağının bulunması gerekmektedir. Bir ürün, ödüle en fazla iki defa aday olabilir.

Seçici Kurul üyelerinin üretim sürecine dahil oldukları ürünler yarışmaya başvurabilir ancak, üretim sürecine dahil olan jüri üyesinin bu ürünün değerlendirilmesi sırasında oy hakkı bulunmaz.

2014 Seçici Kurul Üyeleri

 • Levent Çırpıcı
 • Bülent Güngör
 • Gül Güven
 • Serter Karataban
 • Aslıhan Tavil
 • Başvuru

  Aday ürünler, başvuru yöntemi ile seçilir. Başvurular yalnızca ürün sahibi firma tarafından yapılabilir. Aşağıdaki maddeleri içeren başvuru dosyası, ödül sekreteryasına son başvuru tarihine kadar, dijital formatta gönderilmelidir.

  Başvuru Formu: Başvuru formu doldurulup, word dosyası olarak gönderilmelidir.

  Görsel Malzeme: Ürünü anlatan görseller, firma ve/veya ürün logosu, varsa video kayıtları ve broşürler dijital olarak gönderilmelidir. Ürüne ait en az 4 adet görsel ve firma ve/veya ürün logosu aşağıdaki teknik koşullara uygun olarak gönderilmelidir.

  Çözünürlük: 300 dpi
  Min. genişlik: 20 cm
  Format: *.jpg

  Ürün Örneği: Hacmi 0,03 m³'ü geçmeyen ürünlere ait örnek gönderilebilir. Bu ölçünün üzerindeki ürün örnekleri kabul edilmeyecektir. Ürün gönderimiyle ve geri alımıyla ilgili tüm ücretler başvuru sahibine-sahiplerine aittir. Ödül sonucunun açıklanmasının ardından 30 gün içerisinde geri alınmayan numuneler ve ürün örneklerinden Arkitera Mimarlık Merkezi sorumlu değildir. 2013 Yapı Malzemesi Ödülü başvuru formuna buradan ulaşılabilir.

  2014 Ödül Takvimi

  Ödülün İlanı: 26 Mayıs 2014

  Son Başvuru Tarihi: 17 Ekim 2014
  Ödül Töreni: 20 Kasım 2014

  Katılım Ücreti

  Ödüle başvuru için herhangi bir katılım ücreti alınmayacaktır.

  Ödül

  Ödül, ürüne verilen bir onur ödülüdür. Ayrıca, ileride ürün tanıtım ve reklam çalışmalarında kullanılmak üzere özel bir ödül logosu da ürüne verilir.

  Gizlilik

  Aday ürün sahibi firmaların başvuruları gizli tutulacaktır.

  Ödül Sekreteryası
  Arkitera Mimarlık Merkezi:
  Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No: 8 Dalyan - İstanbul - Türkiye
  T: +90 216 355 0722
  F: +90 216 386 9430
  E: [email protected]
  W: www.arkitera.net

   

   

  Öncü Sponsor
  Altın Sponsor
  Gümüş Sponsor
  Özel Sponsorluklar
  İletişim Sponsorları
  Destekleyenler