SEYAHAT BURSU
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından ilk kez 2011 yılında verilen ve "Türkiye'nin mimarlık alanındaki ilk seyahat bursu" olma özelliğini de taşıyan Arkitera Seyahat Bursu ile mimarlık kültürüne katkı sağlamak, gençleri teşvik etmek, fiziksel çevre ve gayrimenkul konularını Türkiye'de iyi bir noktaya getirmek amaçlanıyor.

Arkitera Mimarlık Merkezi Seyahat Bursu 2014 kapsamında günümüz teknolojisi gözönüne alınarak, kent ve insan ilişkisinin geldiği noktanın görünür kılınması ve iletişim araçlarının kentleri ne derece yaşanabilir kıldığının araştırılması hedeflenmektedir.

Burs, 20 - 25 yaş arasındaki mimarlık, şehir ve bölge planlama, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve çevre tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarına veriliyor.

Arkitera Mimarlık Merkezi Seyahat Bursu 2014 için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz


ARKITERA KAMPÜSTE
ARKIMEET 2014 kapsamında "Kampüste Neler Oluyor?" isimli bir ön etkinlik düzenliyoruz. Bu projeyle mimarlık eğitiminin #YaSonra'sı tartışmak için mevcut durumu tespit etmeye çalışacağız.

Adayların üç haftalık bir dönemde, Türkiye genelindeki 100'e yakın mimarlık okuluna giderek okulun iç ve dış mekan fotoğraflarını çekmesi ve akademik yönetici ile 30 dakikayı geçmeyecek bir söyleşi yapması bekleniyor.

Adayların mimarlık, şehir ve bölge planlama ya da peyzaj mimarlığı bölümü öğrencisi veya mezunu olması gerekiyor.

Arkitera Kampüste 2014 için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Öncü Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Sponsorluklar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler